Kolejne spotkanie z Robotami

Na kolejnych zajęciach z robotyki i programowania każda grupa przedszkolna doskonaliła umiejętności poznane na pierwszym spotkaniu oraz poznawała nowe możliwości i funkcje robotów.

Krasnale doskonaliły umiejętność włączania robotów oraz ich obsługi. Dodatkowo stworzyły nowe labirynty do pokonania dla ozobotów, a także zapoznały się z kodem który dla robota oznacza „zawracanie”. To były bardzo ciekawe zajęcia!

Grupa Skrzatów poznała siłę tarcia. Zbudowała robota – traktor z przyczepą która dała radę pociągnąć 3 opony. Dzieci samodzielnie zbudowały i zaprogramowały swojego robota. Poznały dziś nowe klocki funkcyjne za pomocą których robot rozpoczął pracę od wyświetlenia cyfr 3, 2, 1. Czyli odliczania do startu. Na koniec dzieci mogły wypróbować swoje roboty, co sprawiło im ogromną radość.

Grupa Pszczółki utworzyła własne wyścigówki , w których dzieci miały możliwość zmiany prędkości z jaką ma się poruszać. Zostały zorganizowane wyścigi samochodowe.