Będę inżynierem!

07.05.2021r. w naszym Przedszkolu odbyły się kolejne lekcje nauki kodowania i programowania.

Grupa najmłodsza – Krasnale dowiedziała się z jakiego mechanizmu zbudowane są maszyny oraz roboty. Jak on działa i do czego służy. Dzieci miały okazję zobaczyć jak działa kółko zębate, a także rysowały na kartkach swoje. Przedszkolaki przypomniały sobie również poznane wcześniej kody graficzne i reakcje robota na nie, np. zawracanie robota na końcu linii, nitro boost, tornado czy przyspieszenie.

Skrzaty na zajęciach konstruowały robota żabę. Od kijanki do dorosłej postaci. Dowiedziały się również że żadne inne zwierzę tak bardzo się nie zmienia jak właśnie żaba. Posłuchały również wielu ciekawostek na ich temat. Np. Żaba gigant jest wielkości małego pieska i potrafi skakać bardzo daleko.

Zerówka natomiast budowała roboty oraz różnej wielkości i ciężkości domki . Dzieci poznały program, dzięki któremu miały możliwość przeprowadzenia doświadczenia i sprawdzenia który domek przetrwa trzęsienie ziemi. Dzisiejsze zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie! 🙂