Roboty do zadań specjalnych

Dzieci z niecierpliwością wyczekują zawsze piątku, bo wiedzą, że tego dnia odbywają się zajęcie z robotyki. Tak też było  14 oraz 21 maja. Ależ się działo!

Najmłodsze przedszkolaki poznały symbol dodawania oraz odejmowania. Obliczali działania w zakresie 10, a wynik musieli zaznaczyć na kartach według instrukcji prowadzącego. Poznali także nowy kod na przyspieszenie robota.

Skrzaty na zajęciach z robotyki konstruowały helikopter, który miał za zadanie uratować pandę i przenieść ją w bezpieczne miejsce. Dzieci dowiedziały się, że helikopter używany jest do ratowania ludzi oraz zwierząt ponieważ nie potrzebuje tak jak samolot długiego pasa startowego. Helikopter startuje z miejsca i bardzo precyzyjnie może też wylądować. Programując helikopter dzieci tworzyły dwa programy jeden do rozwijania liny ratunkowej a drugi do jej zwijania.

Zerówka natomiast budowała samochód – śmieciarkę. Podczas programowania samochodu dzieci poznały nowe funkcje, dzięki którym pojazd poruszał się jak prawdziwy. Pszczółki mogły zmieniać zarówno dźwięk jak i kolor śmieciarki, a także zbierały oraz wywoziły nim śmieci.