Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce „i” ,kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wykonaliśmy pracę plastyczną „ślimak” używając kolorowych farb i własnych paluszków. Dzieci wzięły także udział w emocjonującej bitwie na kulki, a także sprawdziły swoje siły w rzucaniu do celu.  Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy za wspólną zabawę i uczestnictwo w zajęciach.