Mali cukiernicy

W tym roku w grupie odkrywców – zerówka odbywać się będą comiesięczne zajęcia kulinarne.

Pierwsze zajęcia odbyły się 23.09.2021r. podczas, których dzieci zamieniły się w cukierników i razem z panią Asią upiekły pyszną szarlotkę na kruchym cieście.

Dzieci do zajęć przygotowały się bardzo dobrze. Najpierw umyły ręce , założyły fartuszki oraz czapki kucharskie oraz przygotowały stolik i wszystkie potrzebne produkty.

Następnie zgodnie z przepisem odmierzały i dodały składniki. Każdy mógł spróbować zagnieść ciasto, zetrzeć na tarce jabłka Antonówki oraz ciasto na kruszonkę co wcale nie było takie łatwe.

Podczas zajęć dzieci musiały się wykazać nie lada cierpliwością oczekując godzinę na efekt końcowy swojej pracy, czyli upieczenie szarlotki.

Jednak warto było czekać ponieważ szarlotka okazała się tak dobra, że nie został po niej nawet okruszek !

Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia nie jedną osobę zainspirowały do wykonania tego jesiennego ciasta razem z rodzicami w domu. Smacznego!