Dzień jabłka

Z okazji Dnia Jabłka dzieci z grupy Obłoczki za pomocą zmysłów określały cechy jabłka ( kolor, kształt, smak, zapach) oraz wykonały pyszny sok jabłkowy . Aby uczcić to święto maluszki ubrały czerwone bluzki i otrzymały piękne opaski. Podsumowując dzieci wykonały pracę plastyczną jabłko – wyklejanie bibuła .

29 września dzień jabłka w przedszkolu obchodziła również grupa Gwiazdek, która tego dnia ubrana była na czerwono. Dzieci przygotowały podczas zajęć pyszny sok. Przed rozpoczęciem pracy przypomniały sobie zasady higieny, omówiły zasady bezpieczeństwa podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi. Przedszkolaki same umyły i osuszyły jabłka, a następnie z pomocą nauczyciela wyciskały sok, który wypiły podczas śniadania. Tego dnia przeliczały, szacowały i określały kolory przyniesionych przez siebie jabłek. Zdobyły wiedzę, na temat potraw i przetworów z jabłek. Układały 5 elementowe puzzle, wyszukiwały jabłka w sali, utrwalały lewą i prawą stronę podczas zabaw. Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych przy muzyce. Na koniec każdy przedszkolak na pamiątkę tego dnia wykonał sobie zdjęcie w pamiątkowej ramce – jabłuszku. Dla wszystkich to był bardzo ciekawy dzień.