Kolejne spotkanie z Ami

W środę 20 października  odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii, które bardzo ucieszyły wszystkich przedszkolaków. Tego dnia wszystkie
grupy dowiedziały się jak należy dbać o psa, co należy zrobić, aby pupil był zadowolony, jak rozpoznać, kiedy pies jest smutny czy zdenerwowany.
Przedszkolaki poznały typy sierści: krótka, długa, falista (loki) i szorstka. W trakcie trwania zajęć każde dziecko mogło nakarmić oraz pogłaskać psa, a grupa Obłoczków nawet czesała czworonożnego przyjaciela. Takie zabawy pozwoliły przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębić kontakt z nim. Na koniec dzieci wspólnie spacerowały z Ami oraz przeszły ścieżkę sensoryczną. Obecność czworonoga  na zajęciach wyzwoliła w nich spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.