Poznajemy Polskę!!! Wyjazd do Gdańska

Klasa Vklasa VIII

KlasaVII

Klasa IVUczniowie klas IV-VIII zostali objęci programem Poznaj Polskę, w ramach którego mogli spędzić kilka dni nad Bałtykiem.  Istotą tego programu był aspekt edukacyjny czyli odwiedzenie znajdujących się w okolicach Gdańska muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy wcześnie rano, gdyż po drodze chcieliśmy  zwiedzić  Muzeum Zamkowe w Malborku.  Następnie na trasie naszej podróży znalazło się Westerplatte.

Kolejny dzień przeznaczyliśmy na poznanie Gdańska- przespacerowaliśmy się Traktem Królewskim, na którym zobaczyliśmy Dwór Artusa, Ratusz, Bazylikę Mariacką i Fontannę Neptuna.  Odbyliśmy warsztaty ,,Podróż w czasie” w Muzeum II Wojny Światowej a po nich udaliśmy się do Stoczni Gdańskiej i  Europejskiego Centrum Solidarności.

Ostatni dzień spędziliśmy nad morzem oraz odbyliśmy spacer po Twierdzy Wisłoujście.

Wycieczka z pewnością poszerzyła wiedzę uczniów na temat II wojny światowej oraz wydarzeń z historii Polski. Była wspaniałą lekcją historii.

Malbork

Westerplatte