Wyjazdowy Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu w grupach Gwiazdek i Odkrywców dziewczynki

wręczały chłopcom upominki – imienne breloki super chłopaka

oraz złożyły życzenia.

Nie brakło także w tym dniu słodkiego upominku dla wszystkich dzieci.

Tego dnia obie grupy przedszkolne wybrały się również do NoveKino w Siedlcach na film animowany „Psi Patrol”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały film, który nie tylko bawił ale również w pewnych momentach wzruszał widza.

Po seansie przedszkolaki udały się na przygotowaną przez mamę Marysi z grupy Odkrywców wizytę w Siedleckiej mleczarni. Dzieci podczas prezentacji dowiedziały się jakie produkty powstają z mleka dostarczanego cysternami z gospodarstw ich rodziców.  Mleczarnia w tym roku obchodzi 90 lecie istnienia z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe torebeczki z serkami, mazakami i ołówkami z logo SM – mleczarni. Na zakończenie spotkania wielka maskotka krówki rozdała dzieciom z okazji Dnia Chłopaka cukierki – krówki.

Maluszki, czyli grupa Obłoczków także obchodziła to ważne święto. Tego dnia dzieci zostały w przedszkolu i świętowały wspólnie ze swoimi Paniami. Przedszkolaki brały udział w grach i zabawach integracyjnych oraz ruchowych. Wszyscy wykonali piękne prace plastyczne – krawat. Po południu na dzieci czekał pyszny owocowy poczęstunek. Nie mogło także zabraknąć upominków dla chłopaków, które wręczyły im koleżanki z grupy.

We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji oraz radości.