Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeniu przez dzieci wielu barier. Kolorowe postacie polskich bajek lub zagranicznych znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne zebrały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie bawić się i świętować. Na początek, przedszkolaki wcieliły się w rolę Kopciuszka i miały za zadanie oddzielić fasolę od ryżu w jak najkrótszym czasie. Dzieci poradziły sobie znakomicie, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Następnie odbył się bal, na którym wszyscy tańczyli w rytm znanych, bajkowych piosenek. Koleją zabawą było zbudowanie w grupach jak najdłuższego nosa Pinokia z drewnianych klocków. Zadanie nie było łatwe, ponieważ wieża szybko się rozpadała i trzeba było kilku podejść, aby zbudować odpowiednią konstrukcję. Po tych emocjach przyszedł czas na wyciszenie i wcielenie się w rolę Śpiącej Królewny. Dzieci siedząc w kole, podawały sobie jabłko w rytm wesołej muzyki, kiedy ucichła, dziecko trzymające jabłko w rękach zapadało w sen. Na koniec każde dziecko mogło wcielić się w rolę jednego z piesków Psiego Patrolu i wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.