Świąteczne przygotowania

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Każda grupa z niecierpliwością odliczała dni do Świąt na kalendarzu adwentowym. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Chętnie śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Każda grupa zadbała również o dekoracje swoich sal. Dzieci wykonały samodzielnie ozdoby z masy porcelanowej, kolorowe bombki, łańcuchy, stroiki. Wiele radości sprawiło im wspólne ubieranie choinki oraz dekorowanie pierniczków. Na zakończenie w każdej grupie odbyła się Wigilia podczas, której dzieci próbowały świątecznych potraw przygotowanych przez rodziców.

Grupa Obłoczki

Grupa Gwiazdki