Kolejna ciekawa lekcja programowania

21 stycznia Starszaki na robotyce rozmawiały o segregacji śmieci. Dowiedziały się, dlaczego jest ona tak ważna. Przypomniały sobie jak dzielimy śmieci i do jakich koszy należy je wrzucać. Dzieci zastanawiały się jak można ograniczyć ilość produkowanych śmieci- np ubrania za małe przekazać kolejnym dzieciom, na zakupy zabierać kosz, a nie kupować reklamówki, używać szklanych opakowań, które później można wykorzystać po raz kolejny. Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawionymi problemami. Dowiedziały się też jak wygląda wysypisko śmieci. Jako zadanie wykonały śmieciarkę- resoraka, którym po zaprogramowaniu mogły się bawić i swobodnie jeździć, wysypując „śmieci” w określone miejsca.

Zerówka na robotyce rozmawiała o krokodylach. Dzieci dowiedziały wielu ciekawostek o tych gadach oraz gdzie można je spotkać. Następnie zgodnie z instrukcją zbudowały krokodyla – robota. Był to kolejny duży robot jaki wykonali. Po zaprogramowaniu krokodyl powolnie się poruszał ale gdy czujnik wyczuł ciepło czyli rękę dziecka zaczynał poruszać się szybciej w jego kierunku (atakował). Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.