Powitanie wiosny

21 marca w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola wiosennie ubrane, niektóre miały nawet kwieciste kapelusze. Dzieci na zajęciach w grupach rozmawiały o pierwszych oznakach wiosny. Rozwiązywały zagadki związane z pierwszym dniem wiosny. Wykonały wiosenne prace plastyczne oraz wzięły udział w przedstawieniu. Zerówka tego dnia otrzymała od Pani Wiosny list dzięki któremu wybrały się na jej poszukiwania na placu zabaw. Po drodze wykonywały zadania odnalezione na podstawie map. Na koniec dzieci symbolicznie pożegnały zimę polewając wodą wykonaną wcześniej Marzannę.

Każda grupa kilka dni wcześniej zamieniła się również w małych ogrodników. Obłoczki zasadzili fasolę, gwiazdki cebulę na szczypior a odkrywcy rzeżuchę oraz żonkile i nagietki. Dzięki temu w pierwszy dzień wiosny wszyscy mogli podziwiać swoje roślinki. Gwiazdki i Odkrywcy dodatkowo wykonali wiosenne kanapki wykorzystując swoje roślinki.