Szybkie i silne pojazdy

25 marca odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Tym razem obie grupy przedszkolne dowiedziały się do czego służy przekładnia i jakie ma zastosowanie.

Grupa Gwiazdki na zajęciach wykorzystała ten mechanizm do zbudowania super szybkiej wyścigówki. Dzięki przekładni ich pojazd mógł się szybko poruszać. Dodatkowo umieszczony na robicie czujnik powodował, że ich pojazd zatrzymywał się po napotkaniu przeszkody. Gwiazdki były zachwycone zajęciami tym bardziej, iż po raz pierwszy samodzielnie mogły rozbudować swojego robota.

Starsza grupa podczas zajęć skupiła się na wykorzystaniu przekładni do skonstruowania robota – traktora z kabiną i ładowaczem. Tutaj dzięki przekładni traktor mógł ciągnąć ciężkie przedmioty. Grupa Odkrywców dodatkowo samodzielnie skonstruowała własne przyczepy z ładunkiem, które podczepiła do traktorka. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości oraz rozwinęły ich kreatywność.