Dzień Dziecka

„Idzie misio, idzie słonik, lalka, piesek, no i konik,
Wszyscy razem z balonami, z najlepszymi życzeniami.”


Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, życzeń, radości i niespodzianek. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Gwiazdki swój dzień dziecka rozpoczęły od podchodów, wcielając się w rolę podróżników, wykonywali różne zadania, odszukiwali miejsca zaznaczone na mapach.
Po dotarciu do skarbu, bawiły się na placu zabaw, puszczały ogromne bańki mydlane. Wszystkie dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, otrzymały certyfikaty poszukiwaczy przygód i drobne prezenty.

Odkrywcy tego dnia swoją przygodę zaczęli  od poszukiwania skarbu podczas zabawy w podchody, wykonując zadania ruchowe oraz odgadując zagadki. Następnie wykonali owocowe szaszłyki, a także otrzymali certyfikaty poszukiwaczy przygód i drobne upominki.

     

Obłoczki swój dzień dziecka zaczęły od zagadek, zabaw muzycznych, tanecznych, malowania twarzy, zabawy z chustą animacyjną. Następnie wybrali się na plac zabaw, na którym puszczali wielkie bańki mydlane. Po powrocie do sali, aby troszkę odpocząć, maluszki obejrzały edukacyjny film posilając się popcornem. Wszystkie dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Wielkim zaskoczeniem i niespodzianką były odwiedziny pań z Domu Seniora w Zbuczynie. Panie przyjechały do naszych przedszkolaków, aby przeczytać im bajki i wiersze, zaśpiewać piosenki.  Przywiozły ze sobą również własnoręcznie zrobione przepiękne sówki – przytulanki dla dzieci. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone i zadowolone z takiej miłej niespodzianki. Dziękujemy!!!