Witaj Szklarska Porębo!!!

Wakacje – czas odpoczynku, czas relaksu, czas wyjazdów, wymarzonych i wytęsknionych urlopów…

Uczniowie naszej szkoły również wyjechali na zasłużony wypoczynek, w tym roku do Szklarskiej Poręby.

Niektórzy pomyślą, że co to za wypoczynek pojechać w góry.  Nasi koloniści wiedzą, że jest coś niezwykle oczyszczającego i mistycznie odmieniającego w wędrowaniu po górach. Kiedy człowiek idzie pod górę z ciężkim plecakiem, pot zalewa mu czoło, mokre włosy oblepiają twarz, a płuca zdają się przy każdym oddechu wychodzić nosem – wszelkie zmartwienia przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Z każdym mozolnie stawianym krokiem problemy i niepokoje które niesie ze sobą nagle nie wydają się tak bardzo straszne. Z góry zawsze świat widać z oddali i wszystko nabiera zdrowego dystansu. Poza tym nie bez powodu mówi się, że im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki.

Z takim nastawieniem spędziliśmy dwa tygodnie w górach. Co zobaczyliśmy, co zdobyliśmy???

Leśną Hutę Szkła

Szklarską Porębę i jej okolice

Wodospad Kamieńczyka

Chybotka

Wodospad Szklarki

Świątynię WANG

Szrenicę

Śnieżkę

Śnieżne Kotły

Jelenią Górę

Skalne Miasto w Czechach

Zamek Czocha

Zamek  Chojnik

Poza tym spędziliśmy czas na zabawach i grach integracyjnych.

Naładowani nową energią wszyscy wrócili do domu, aby przygotować się no nowego roku szkolnego.

Stowarzyszenie Kulturowo- Oświatowe KOSEM  jest organizatorem obozu wypoczynkowego w Szklarskiej Porębie w terminie 4 lipca- 17 lipca 2022r.

Wypoczynek  letni dla dzieci  i  młodzieży  w  formie Kolonii w 2022  r.  został  dofinansowany  ze  środków Funduszu  Składkowego  Ubezpieczenia  Społecznego  Rolników  w kwocie 950,00  zł na każdego z uczestników, których rodzice są ubezpieczeni w KRUSie.

Stowarzyszenie pozyskało również na wyjazd dofinansowanie ze środków Wójta Gminy Zbuczyn.