Pierwszy tydzień półkolonii za nami!

Od 25 lipca rozpoczęły się w naszej szkole półkolonie letnie dla najmłodszych dzieci. Przed atrakcjami, które były dla dzieci zorganizowane nie zabrakowało porannej rozgrzewki, zabaw ruchowych oraz tanecznych na boisku szkolnym. Po rozgrzewce zawsze rano dla dzieci był przygotowany śniadaniowy piknik na świeżym powietrzu, w którym najmłodsi uczyli się jak należy prawidłowo myć owoce oraz kształcili nawyki żywieniowe.
Pierwszego dnia, w poniedziałek 25 lipca wybraliśmy się do Potupajki nad zalewem w Niewiadomej. Bardzo urokliwe miejsce, gdzie dzieci mieli mnóstwo atrakcji – oglądali zwierzęta w tym sowy, kangury, papugi i wiele innych. Najmłodsi mieli możliwość zabawy na placu zabaw oraz nie zabrakowało zabawy w strefie wodnej z dmuchańcami. Po wielu atrakcjach był zapewniony dla najmłodszych obiad oraz deser w postaci lodów. Oprócz świetnej zabawy przedszkolaki oraz starsi uczniowie nauczyli się jak należy prawidłowo się bawić w wodzie i dbać o swoje bezpieczeństwo.


Kolejnego dnia pojechaliśmy do kina w Siedlcach na film „ Minionki” oraz zjedliśmy pyszną pizzę. Dzieci nauczyły się jak należy prawidłowo zachowywać się w miejscach publicznych i jak prawidłowo posprzątać po jedzeniu.


Trzeci dzień półkolonii był najdłuższy. Pojechaliśmy na Farmę Iluzji w Mościskach. Po przyjeździe na świeżym powietrzu zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na zwiedzanie Farmy z panią przewodnik. Oglądaliśmy przechylony domek, dzieci miały możliwość wejścia do domku , przeszliśmy przez labirynt po którym czekała na końcu na nas papuga, weszliśmy do pomieszczenia, gdzie było mnóstwo iluzji, lusterek i światełek. Widzieliśmy kran z którego płynęła w powietrzu woda. Po zwiedzaniu zjedliśmy pyszny obiad. Pod koniec dnia najmłodsi uczniowie mogli się ochłodzić przy zabawie w basenie, gdzie było mnóstwo dmuchanych atrakcji, a część dzieci w trakcie bawiła się również na dmuchanych trampolinach. Koniec dnia obfitował na zakupie pamiątek oraz zjedzeniu lodów a nawet piciu kolorowych napojów.


Czwartego dnia wybraliśmy się do Łosic. Na początku poszliśmy do Powiatowej Straży Pożarnej , gdzie strażacy pokazali dzieciom strój w którym chodzą na co dzień, urządzenia które są niezbędne w razie wypadku. Uczniowie mieli możliwość objerzenia wozu strażackiego, wejścia do środka i zrobienia sobie w nim zdjęcia. Pod koniec wizyty w straży najmłodsi mieli możliwość usłyszenia dźwięku , który jest włączany w razie wypadku. Nie zabrakowało zabawy na dworze przy użyciu przez strażaków wody, która była wypuszczana z odpowiedniego sprzętu. Dzieci  dowiedziały się jak wygląda praca strażaków a nawet poznali jak należy zachowywać się w razie wypadku i przypomnieli sobie numery alarmowe.

Następnie poszliśmy do Powiatowej Policji , gdzie Pani policjant oprowadziła nas i pokazała cele dla więźniów oraz odpowiedni strój, który jest zakładany w razie natychmiastowej interwencji. Dzieci miały możliwość zobaczenia wozu policyjnego, włączenia odpowiednich sygnałów , zrobienia zdjęć w środku auta. Pod koniec dnia dzieci zjadły pyszny obiad i lody w Gospodzie u Olka, gdzie mieli możliwość zobaczenia zwierzątek takich jak kozy i lamy.


Ostatniego dnia w piątek pojechaliśmy na plac zabaw do Klimek. Na początku najmłodsi zjedli słodką przekąskę a następnie bawili się na długiej zjeżdżali, w piasku i innych atrakcjach. Po wyczerpującej zabawie zrobiliśmy wspólnego grilla i zjedliśmy kiełbaski.


Pierwszy tydzień półkolonii dał dzieciom mnóstwo zabaw, szczęścia oraz nauki samodzielności.

Organizacja wypoczynku letniego w formie półkolonii  w 2022r.
z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej
dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego
jest dofinansowana przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników
w kwocie 450 zł na dziecko.