Basia w bibliotece

23.09.2022 r. grypa Odkrywców wzięła udział w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką pt. „BASIE W BIBLIOTECE”. Zajęcia odbyły się w sali widowiskowej GOK Zbuczyn, w którym uczestniczyły dzieci z klas „0” z terenu gminy Zbuczyn. Spotkanie realizowane było w ramach projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”

 Tydzień wcześniej Pani Asia wraz z Panią Iwonką przeprowadziły z dziećmi  zajęcia biblioteczne przygotowujące ich do aktywnego udziału w spotkaniu autorskim. Odkrywcy wypożyczyli książki z serii ”Basia” oraz zostali zapoznani z jej autorką Panią Zofią Stanecką.

Podczas spotkania z pisarką dzieci w obrazowy sposób dowiedziały się skąd autorzy czerpią pomysły na swoje książki oraz w jakich miejscach je piszą. Wzięły również  udział we wspólnym wymyślaniu postaci do nowej książki oraz próbowały wymyśleć dla nich ciekawą historię. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentów nowej książki z serii „Basia”, które w humorystyczny sposób przedstawiały dalsze losy bohaterki. Odkrywcy podczas spotkania wykazali się dużym zaangażowaniem, chętnie odpowiadali na pytania pisarki.
Po zakończonym spotkaniu dzieci mogły zakupić książki Pani Zofii Staneckiej oraz poprosić ją o dedykację. Miłym zakończeniem spotkania dla dzieci był również  słodki poczęstunek zorganizowany przez bibliotekę w Zbuczynie. Spotkanie autorskie pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz z pewnością zachęci ich do częstszego wypożyczania książek.