„Chcę dziś spotkać kota w butach
Lub Kopciuszka bucik znaleźć
Chce zamieszkać w cudnej bajce,
Zamków wielkich zwiedzać sale,
Krasnoludka śliczną czapkę
Chce na głowę włożyć brata,
W telewizor razem wskoczyć
Wprost do bajkowego świata.”

18 listopada obchodziliśmy  jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia w naszym przedszkolu nie zabrakło więc księżniczek, Myszki Miki, Psiego Patrolu, Spider-Mena, Czerwonego kapturka i wielu innych bajkowych postaci. Podczas wspólnej zabawy na sali gimnastycznej, która zmieniła się w bajkową krainę dzieci rozwiązywały zagadki obrazkowe, muzyczne, rozpoznawały tytuły bajek, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajek oraz miały możliwość zaprezentować swoje stroje na „bajkowym wybiegu mody”. bajkowym zadaniom towarzyszyła muzyka, tańce, zabawy ruchowe.

Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.