Mali programiści

26 listopada odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Grupa Astronautów poznała ciekawostki o gorylach.  Zwierzęta te w dżungli  żyją  40 lat natomiast w ZOO  nawet 50 lat. Dzieci z zapałem przystąpiły do budowania robo goryla zgonie z instrukcja zamieszczona na tabletach. Następnie zaprogramowali roboty, utrwalając  przy tym  poznane płytki funkcyjne. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyszukiwanie płytek z odgłosami goryla oraz obrazami lasów tropikalnych, które również zamieścili w programie.

Grupa Odkrywców  została mile zaskoczona przez trenerów możliwością zbudowania pojazdu terenowego, który na  dwa przednie koła miał założone gąsienice. Dzieci zgodnie współpracując w parach zbudowały swoje pojazdy. Podczas programowania Odkrywcy wykorzystali płytki funkcyjne suwaka za pomocą, którego wprawili  pojazdy w ruch. Suwak był bardzo czułym panelem sterującym , który okazał się dla dzieci dużym wyzwaniem. Odkrywcy poradzili sobie z nim bardzo dobrze.