Wystrzałowe roboty

09.12.2022 r. odbyły się zgodnie z harmonogramem kolejne zajęcia z robotyki. Trenerzy zachwycili Odkrywców nowym robotem jakim okazał się czołg. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do jego budowania. Ich robot posiadał dwa silniki. Większy odpowiadał za wprawienie pojazdu w ruch natomiast mniejszy sterował położeniem lufy. Programując swojego robota dzieci ułożyły trzy programy. W pierwszym wykorzystały płytki dżojstiku, natomiast dwa pozostałe miały przeciwne wartości, które sterowały lufą. Dodatnie wartości na płytce ją podnosiły natomiast ujemne opuszczały. Odkrywcy zgodnie stwierdzili, że to był ich najlepszy robot ponieważ jako jedyny dotychczas potrafił strzelać do zbudowanych przez nich celów.

Astronauci podczas swoich  zajęć zbudowali żurawie, ale nie ptaki tylko maszyny. Dowiedzieli się również, że na każdą budowę żurawie są specjalnie stawiane na danym miejscu, a gdy nie są już potrzebne należy je zdemontować. Ich roboty również tak jak prawdziwe, potrafiły podnieść ciężary na odpowiednią wysokość, jak również się obracały. Dzieci samodzielnie je programowały wybierając szybkość obrotów, czas pracy oraz dźwięk jaki ich robot wydawał przy pracy. Każdy mógł również zbudować własne przedmioty które żuraw miał przetransportować.