Dzień Matematyki

20 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matematyki – królowej nauk. Został on stworzony po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać, że może być ona przyjemna i dawać radość. Grupa Gwiazdek wspólnie świętowała ten dzień razem ze swoimi rodzicami na świeżym powietrzu, podczas gry terenowej. Dzień Matematyki w przedszkolu, to jedno z wielu działań, które przedszkole realizuje w ramach programu „1,2,3 – koduję ja i Ty!”, który realizowany jest dzięki uzyskaniu grantu z programu „Rosnę z matematyką” organizowanego i finansowanego przez mFundację.

Tego dnia przedszkolaki rozpoczęły podchody od wyszukania w swojej sali pierwszej żółtej koperty z zadaniem do wykonania. Gwiazdki wspólnie z rodzicami mieli za zadania zbudować wieże z kubeczków, wg. przedstawionego wzoru.

Po skończonym zadaniu, przyszedł czas na szukanie dalszych strzałek, które zaprowadziły przedszkolaków przed budynek szkolny i to właśnie tam, czekała ich kolejna przygoda. Tym razem ich zadaniem było wykonać polecenie pt. gimnastyka matematyczna, gdzie cała grupa miała wykonać określoną liczbę przysiadów, podskoków, obrotów i pajacyków, co wykonali sprawnie i już po chwili szukali dalszej drogi i kolejnej przygody.

Koperta numer 3 ukryta była na małym placu zabaw przy zjeżdżalni, tam czekało na nich zadanie, które polegało na ułożeniu rytmu przez dzieci.

Dalsza trasa doprowadziła Gwiazdki do Tyrolki, gdzie musieli ułożyć figury geometryczne za pomocą słomek konstrukcyjnych.

Po wykonaniu wszystkich poleceń, droga prowadziła dzieci na mały plac zabaw.

Po dotarciu na plac zabaw na Gwiazdki czekało ostatnie zadanie, które polegało na ułożeniu równolicznych zbiorów.

Na zakończenie matematycznych zmagań na dzieci czekały nagrody ukryte na placu zabaw. Gwiazdki otrzymali  pamiątkowe dyplomy MISTRZA MATEMATYKI oraz słodkiego lizaka.

Mamy nadzieję, że ten dzień na stałe zagości w naszym przedszkolnym kalendarzu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w naszych matematycznych podchodach. Dzięki Państwa obecności ten dzień, dzieci będą wspominać jeszcze milej.