Świat dinozaurów

W minionym tygodniu grupa Astronautów rozmawiała o tym, jak wyglądał świat w dawnych czasach. Poznali przy tym specyfikę zawodu archeologa i paleontologa oraz różnice i podobieństwa między nimi.
Już od poniedziałku, dzieci tworzyły w sali kąciki dinozaurów, gdzie gromadziły przyniesione przez siebie  zabawki- dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Grupa Astronautów, samodzielnie wg. instrukcji słownej nauczyciela przygotowała masę solną, z której powstały szkielety tych pradawnych gadów.  Przedszkolaki obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, jakie miały nazwy, czym się odżywiały.  Wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały. Odbyły też wirtualny spacer po muzeum dinozaurów. Oprócz tego poznali literę „J”, „j” na przykładzie wyrazu „jajo” oraz uczyli się pisać kształty literopodobne na różnych powierzchniach. Doskonalili też umiejętności matematyczne, w tym kodowanie, liczenie, układanie rytmów i utrwalanie wyglądu figur geometrycznych.  Przeniosły się do „Dino Parku”, w którym czekało ich wiele atrakcji – tory przeszkód, zabawy w celowanie, zabawy muzyczne i ruchowe. Na koniec wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia w Dino Parku. Na zakończenie tygodnia dzieci otrzymały breloki w kształcie dinozaurów.