Zabawy z GeniBotem

W naszym przedszkolu realizowany od marca jest program dzięki uzyskaniu grantu z programu „Rosnę z matematyką” organizowanego i finansowanego przez mFundację program „1,2,3 – koduję ja i Ty!”. W ramach projektu dla wszystkich grup przedszkolnych zostały zakupione maty do kodowania z zestawem kolorowych kubeczków, kolorowych kartoników, krążków funkcyjnych oraz robot Genibot.

GeniBot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii. Robot mówi w dwóch językach, polskim i angielskim. GeniBot programuje się na różne sposoby: karty do kodowania, aplikacje, na macie do kodowania, na kartce papieru, na podłodze… Indywidualnie, zespołowo i z całą grupą można z nim pracować. Dużą radość przedszkolakom daje możliwość dobudowywania do niego różnych elementów z klocków lego, które są kompatybilne z nim. Dwie najstarsze grupy testowały możliwości robota, sprawdzały jak działają karty, rysowały z jego pomocą figury geometryczne, słuchały gamy granej przez niego, programowały robota tak, by zmieniały mu się kolory podczas pracy, układali trasy przejazdu po macie oraz wykonywały różne działania matematyczne z jego pomocą.