Zaprogramowana Kosiarka

24 marca odbyły się kolejne zajęcia z robotyki, na których grupa Astronautów zbudowała kosiarkę. Zadaniem małych konstruktorów było na początku zbudowanie kosiarki wg. instrukcji, a następnie zaprogramowanie jej tak, aby robot jechał do momentu, aż coś zobaczy i się zatrzyma. Podczas tworzenia programu, dzieci musiały dodać sygnały dźwiękowe, aby w momencie, gdy ich robot coś ujrzy, ostrzegał o swojej obecności dźwiękiem. Dodatkowo w programie powinny pojawić się płytki: prędkość, kierunek, czas, czujnik odległości, muzyka, kolory i obrazek. Z tym zadaniem poradzili sobie bardzo sprawnie, dzięki temu mogli dobudować łąki, zwierzątka i przyczepy, wszystko to co podpowiadała im wyobraźnia. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały naklejki prezentujące ich pojazdy.