Wielkanocny czas w przedszkolu

Dwie najstarsze grupy:  Astronauci i Odkrywcy w okresie przed świętami wielkanocnymi ciężko pracowały i zdobywały nowe informacje o zwyczajach świątecznych. Oglądali film edukacyjny o Wielkanocy i odpowiadali na pytania – zagadki przygotowane przez nauczycieli. Tworzyły prace plastyczne doskonaląc przy tym sprawności motoryczne, skupienie uwagi i dokładność, były koszyczki wielkanocne, pisanki, zające wielkanocne z rolek. Podczas zajęć grali w bingo wielkanocne, dooble i wyszukiwali co mają wspólnego na swoich obrazkach. Dzieci układały wyrazy związane z Wielkanocą z rozsypanki wyrazowej, segregowały  pisanki wg. dwóch cech: koloru i wzoru, doskonaląc przy tym umiejętność kodowania, odkodowywali obrazki na macie wg. instrukcji słownej. Przedszkolaki wzięły również udział w kiermaszu wielkanocnym i zakupili ozdoby na stół wielkanocny, wspierając swoich starszych kolegów w zbiórce.