Jak powstają pieniądze?

W ostatnim tygodniu maja w przedszkolaku realizowany jest cykl zajęć pod tytułem „Jak powstają?”.

Podczas pierwszych zajęć dwie najstarsze grupy dowiedziały się jak powstają pieniądze. Obejrzeli prezentacje na temat produkcji polskich monet w mennicy oraz drugą o bankomacie. Dowiedzieli się jak ważna jest praca w życiu każdego człowieka i że każdy powinien być za nią wynagrodzony. Dzieci po wysłuchanym opowiadaniu odpowiadały na pytanie „Co by było gdyby wszyscy przestali pracować?” Zgodnie stwierdzili, że każdy zawód jest bardzo ważny.

Dzieci zostały zapoznane z pojęciami: budżet domowy, pensja, praca, bankomat, bank, oszczędności, skarbonka.

Poznały rodzaje polskich monet oraz banknotów. Podczas zabawy w sklep Odkrywcy oraz Astronauci utrwalali umiejętność dodawania monet płacąc za swoje zakupy.