Spartakiada

6 czerwca  10  dzieci z grupy Odkrywców  wzięło udział w VII Spartakiadzie przedszkoli z terenu Gminy Zbuczyn ,,Ruch to zdrowie” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zbuczyn.

Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny złożone z zawodników w wieku 5 -6 lat, wymagały od dzieci zwinności, skoczności i szybkości. Bardzo ważna również była współpraca w zespole. Dzieci bardzo dzielnie wykonywały wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały nasze przedszkole.

Największe emocje były podczas konkurencji przeciągania liny w której nasza drużyna okazała się być najsilniejsza pokonując 8 pozostałych drużyn. Ostatecznie po 6 konkurencjach nasza drużyna  wywalczyła III  miejsce pośród dziewięciu przedszkoli z terenu Gminy Zbuczyn.

 Nasi mali sportowcy wrócili szczęśliwi do przedszkola z medalami i pucharem, który otrzymali z rąk pana Wójta Huberta Pasiaka.