PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

23 listopada w naszym Przedszkolu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – „Pasowanie na przedszkolaka”.

Bohaterami tego dnia były dzieci z grupy „Obłoczki”, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola oraz ich nieco starsi koledzy z grupy „Gwiazdki”.

Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście:

Pani Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego

Pan Hubert Pasiak – Wójt Gminy Zbuczyn

Pani Beata Sieczkiewicz – Dyrektor naszego Przedszkola

oraz Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, uczniowie oraz  przedszkolacy.

Po przywitaniu gości dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać dorosłych i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonej obietnicy Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał odznakę „Jestem przedszkolakiem”, dyplom oraz drobne upominki zarówno od gości specjalnych jak i Pani Dyrektor.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci wraz z Rodzicami i Gośćmi pozowały do wspólnego zdjęcia, wjechał na salę tort, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom, a wszystkim gościom dziękujemy, że zechcieli być z nami w tak ważnym dla nas dniu!