12 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu spotkań ze zwierzętami pt. „Odlotowe pokazy”. Tym razem Kosnoludki i uczniowie klas 1-3 miały okazję zobaczyć żółwia, jaszczurkę oraz węża. Dzieci nie tylko mogły zobaczyć je na żywo i dotknąć ale także wziąć na ręce. Pani prowadząca opowiedziała wiele ciekawostek na ich temat.

Jako pierwszy na spotkanie z dziećmi wyszedł żółw Żabuti. Jest to żółw lądowy. Dzieci m.in. dowiedziały się, że jego dolna część – plastron to żebra i mostek, a górna część czyli skorupa – karapaks to kręgosłup. Najbardziej zdziwiło ich to co jest jego największym przysmakiem – arbuz, truskawka, sałata i inne warzywa.

Kolejna była jaszczurka Agama brodata. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że jaszczurka w sytuacji zagrożenia zmienia kolor brody na czarny. Nie ma zębów, a jedzenie połyka w całości. Uszy zastępują jej otwory na głowie, jej przysmakiem są robaczki, gąsienice, biedronki i owady latające.

Na sam koniec Pani prowadząca przedstawiła dzieciom węża machoniowego.  Podobnie jak jaszczurka zamiast uszu na otwory na głowie. Nie ma zębów, więc wszystko połyka w całości. Jego przysmakiem są myszy, szczury, chomiki, ptaki i nawet jajka. Najdziwniejsze okazało się to, że wąż wystawia język po to, aby wąchać.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakie zwierzątka odwiedzą nas kolejnym razem!