Fryzjer, weterynarz, lekarz, a może leśniczy?

    W minionym tygodniu w przedszkolu realizowano temat: „Fryzjer, weterynarz czy lekarz?”. Podczas zajęć dzieci poznały takie zawody jak: strażak, policjant, murarz, nauczyciel, lekarz, krawcowa, leśniczy, kierowca, weterynarz, fryzjer, malarz, nauczyciel. Przedszkolaki poznały przyrządy i akcesoria potrzebne do pracy przedstawionym wyżej osobom. W trakcie trwania zajęć układały puzzle, doskonaliły percepcje wzrokową, słuchową, koordynacje wzrokowo – ruchową, słuchały wierszy i opowiadań, poznały nową piosenkę, segregowały przedmioty wg. koloru i liczebności, wykonały prace plastyczne, wcielały się w role : lekarza, fryzjera itp.

Podsumowaniem tygodnia o zawodach  była wizyta pana Waldemara Woźniaka – leśniczego, dziadzia naszego przedszkolaka Grzesia. Przeprowadził w przedszkolu ciekawą lekcję przyrody – opowiedział o swojej pracy, utrwalił nazwy poszczególnych drzew iglastych, opowiedział o zwierzętach mieszkających w lesie, o dokarmianiu zwierząt. Wręczył dzieciom upominek: książki o grzybach i lesie, kolorowanki i zagadki oraz pokarm dla ptaków, do zawieszenia na drzewie.
Na koniec Kosnoludki wręczyły podziękowanie dla Pana Waldemara za przeprowadzenie interesujących zajęć oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.