Wspaniałe zabawy na śniegu

W minionym tygodniu w przedszkolu realizowano temat „Wspaniałe zabawy na śniegu”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie są sporty zimowe. Zapoznały się z nazwami sportów zimowych (hokej, narciarstwo, łyżwiarstwo, skoki, saneczkarstwo…). Na podstawie obrazków i doświadczeń własnych lub zaobserwowanych w telewizji opowiadały o dyscyplinach sportowych. Przedszkolaki poznały prawidłowy ubiór do zabaw na śniegu, a także przypomniały sobie zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Bawiły się również naśladując różne dyscypliny sportowe. Brały udział w eksperymentach zimowych, na koniec wykonały swój własny sztuczny śnieg, którym bawiły się przez dłuższą chwilę z uśmiechem na buzi, lepiąc bałwana i różne kształty.