Ciekawa lekcja programowania

22 marca odbyły się zajęcia z robotyki, które po raz kolejny dostarczyły naszym przedszkolakom wiele emocji, radości i uśmiechu na twarzy. Astronauci tego dnia budowali i programowali robota, który porusza się na dwóch nogach. Trener przypomniał dzieciom jak trudno jest na początku nauczyć się chodzić i ile czasu zajmuje ta nauka. Roboty takie można określić jako geniusze, zdolne do naśladowania ruchów zarówno zwierząt, owadów, jak i ludzi. Są one wyposażone w różnego typu kończyny, które umożliwiają im poruszanie się i utrzymywanie równowagi na różnorodnych powierzchniach, takich jak chodniki, nierówny teren czy leśne ścieżki.

Odkrywcy tego dnia konstruowali własne pojazdy bez instrukcji. To był dzień sprawdzenia ich wiedzy konstrukcyjnej oraz kreatywności. Każdy pojazd, który został zbudowany przez dzieci był inny. Trener był bardzo zadowolony z postępów dzieci, które pamiętały za pomocą jakich mechanizmów mogą połączyć oś, na której zamontowane są koła z silnikiem, które miał je napędzać.