Dzień matematyki

12 marca obchodziliśmy Dzień matematyki, który dawniej został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Uczniowie klasy pierwszej tworzyli figury geometryczne na różnym podłożu. Szukali figur w instrumentach muzycznych, a następnie wykonali geometryczną pracę plastyczną.

Uczniowie klasy drugiej rozwiązywali zagadki matematyczne.

Natomiast trzecioklasiści zmierzyli się z tabliczką mnożenia. Mieli za zadanie uzbierać jak największą liczbę kostek poprzez poprawne udzielenie wyniku. W kolejnym zadaniu losowali karteczki, a następnie tworzyli liczby czterocyfrowe z podanych wskazówek i umieszczali ją na wagonach lokomotywy. Na koniec bawili się kodując i rozkodowując drogę robota do wyznaczonego miejsca.