Tradycje i zabawy wielkanocne

Wielkanoc obchodzi się na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Poprzedza ją 40-dniowy post i Triduum Paschalne, w czasie którego wspomina się wydarzenia czasu przed Niedzielą Zmartwychwstania. Wielkanoc jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i wiążą się nią liczne tradycje ludowe, o których rozmawiali i słuchali uczniowie klas 1-3.

Wśród zabaw, w których wzięli udział były podchody. W trakcie zabawy uczniowie mieli do wykonania różne zadania wykreślanka wyrazowa, sudoku, kodowanie, przenoszenie jajka na łyżce i wiele innych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć ozdabiania jajek.

W przerwie mogliśmy uzupełnić witaminy własnoręcznie wykonanym pysznym koktajlem owocowych i babeczkami.

Na zakończenie pierwsza klasa wykonała życzenia wielkanocne przy użyciu sztucznej inteligencji.

Natomiast trzecioklasiści zrobili piękne wielkanocne stroiki.

Życzymy wszystkim wesołych świąt!