Trening z mistrzynią

15 marca 2024 roku do naszej szkoły przyjechał wyjątkowy gość- pani Lidia Chojecka.

Pani Lidia to polska lekkoatletka, która pochodzi z Dziewul, czyli miejscowości leżącej na terenie naszej gminy.

Jest wychowanką MKS Pogoń Siedlce i specjalistka od biegów średnich i długich (1500 m i 3000 metrów).

Do jej największych osiągnięć  w dotychczasowej karierze należy zaliczyć: złoty medal na 3000 m podczas Halowych Mistrzostw Europy  2005 oraz złote medale na 1500 i 3000 metrów podczas HME 2007.

Wywalczyła także srebrny medal na tym dystansie podczas Halowych Mistrzostw Europy 2000, a także brąz na 1500 m  na Halowych Mistrzostwach Europy 1998 i brązowy medal halowych mistrzostw Europy w biegu na 3000 metrów w 2011.

Mistrzyni obecnie zrezygnowała już z kariery sportowej i zajęła się poszukiwaniem nowych talentów i trenowaniem młodych ludzi.

Przyjechała do naszej szkoły, aby zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu.

Przeprowadziła z naszymi uczniami krótki trening lekkoatletyczny.

Spotkanie było znakomitą okazją do zdobycia autografu.