Wycieczka do Castoramy

Dnia 07.03.2024r. oraz 08.03.2024r. uczniowie klas 1-3 podzieleni na dwie grupy pojechali na wycieczkę do Castoramy w miejscowości Białki. Tam mieliśmy zaszczyt wziąć udział w zorganizowanych przez specjalistów warsztatach o tematyce drewno. Ich celem było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, rozwój wyobraźni, poszerzenie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej. Na początku wysłuchaliśmy ciekawostek o tym skąd biorą się wszystkie drewniane przedmioty. Następnie przeszliśmy do wykonania drewnianych przedmiotów. Samodzielnie zbijaliśmy przygotowane elementy gwoździami. Na koniec zabraliśmy się do ich malowania i ozdabiania.

Klasa pierwsza wykonała skrzyneczki.

Natomiast klasa II i III wykonała drewniane skarbonki w kształcie domku.

Po wizycie w Castoramie udaliśmy się na obiad do KFC. Z pełnym żołądkiem ruszyliśmy w drogę powrotną. W Zbuczynie mieliśmy zaszczyt odwiedzić Pocztę Polską. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na poczcie oraz jaką drogę muszą pokonać listy i paczki zanim dotrą do odbiorcy. A także o czym należy pamiętać i co powinniśmy wiedzieć aby wysłać list lub paczkę.

Podsumowaniem wycieczki były gry i zabawy na świeżym powietrzu.