Mój czworonożny przyjaciel- drugi dzień ferii za nami:)

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wierny kompan, a nawet członek rodziny. Kontakt z psem ma bardzo dobry wpływ na zdrowie psychiczne człowieka. Pies stymuluje emocjonalny rozwój dziecka oraz ten w kierunku rozmaitych aktywności fizycznych. Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, że dzieci wychowujące się z psem są bardziej otwarte oraz łatwiej przychodzi im podejmować wyzwania niż tym dzieciom, które kontaktów z psem w swoim życiu nie miały. Z tego powodu drugi dzień naszych półkolonii był pod hasłem MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL.

 

Rozpoczęliśmy od dogoterapii. Odwiedziła nas pani z przepiekną Ami – pudlem, medalistką. Każdy miał szansę zaprzyjaźnić się z tym wspaniałym pieskiem. Było karmienie, elementy tresury, spacerek oraz wiele ciekawych informacji na temat zachowań i emocji zwierząt.

 

Nie każdy może mieć żywego pieska w domu, pomimo że pluszaki nie zastapią prawdziwego zwierzątka bardzo fajnie jest mieć chociaż namiastkę pieska w domu. Postanowiliśmy własnoręcznie wykonać czworonożnego przyjaciela z filcu. Włożylismy w tę pracę wiele serca i energii, ale się opłaciło, efekty były zadawalające.

Popołudnie upłynęło nam bardzo szybko na zabawie z chustą i skręcaniu balonów.

 

JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ KOLEJNYCH ATRAKCJI!!!

Wypoczynek zimowy dla dzieci w formie półkolonii w 2021r. został dofinansowany

ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników

w kwocie 250 zł na każdego uczestnika.