ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja i właśnie dlatego w naszym Przedszkolu od 5 marca co drugi piątek każda grupa będzie uczestniczyła w 1,5h zajęciach z robotyki i programowania.  Jest to świetny sposób na wprowadzenie dzieci w niezwykły świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn. To idealny sposób, by zaszczepić w nich pasję, która zostanie z nim do końca życia.

Najmłodsza grupa – 4 latki będzie korzystała na zajęciach z Ozobotów – małych, niepozornych robotów z ogromnymi możliwościami. Jest on programowany na tabletach w obrazkowym języku. Robot ten omija przeszkody i pokonuje labirynty.

Skrzaty oraz Zerówka będą pracowały na klockach Lego Boost, które umożliwią budowanie i programowanie własnych maszyn. Połączenie edukacji z doskonałą zabawą gwarantuje, że dzieci będą się uczyły z ochotą i zaangażowaniem. Umiejętności z zakresu robotyki, mechaniki czy informatyki z pewnością przydadzą się w przyszłości, a rozbudzona pasja do nowoczesnych technologii może być zalążkiem przyszłej kariery. Zajęcia z robotyki Lego Boost mają praktyczny charakter. Promują samodzielne, kreatywne rozwiązywanie problemów i pozwalają stawić czoła ambitnym wyzwaniom. Dzięki temu nie tylko bawią, dostarczają wiedzy i uczą konkretnych umiejętności. Rozwijają również charakter, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Dzieci nie tylko skonstruują, ale też zaprogramują swoje maszyny, stosując przystępny, ale dający duże możliwości język. Wykorzystają do tego tablety, które są dla dzieci bardziej intuicyjne niż tradycyjna myszka i klawiatura i ułatwiają programowanie.