Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Misia dzieci z grupy Obłoczki wykonywały wiele ciekawych zadań . Na początku każdy mógł zatańczyć ze swoim misiem , następnie posłuchać opowiadania o pluszowym misiu . Dzieci rozpoznawały misie z różnych bajek np. Miś Uszatek, Niedźwiedź, Miś Padington. Następnie wykonaliśmy zawody z przyciąganiem głowy misia. Każde dziecko miało za zadanie nawinąć na rolkę sznurek i szybko przyciągnąć głowę misia do siebie. Głodny miś był także interesującym zadaniem dla maluszków. Dzieci ćwiczyły rzut do celu, karmiąc misia piłeczkami. Tego dnia nie obyło się bez misiowych zadań. Dopasowywanie cienia do postaci, odnajdywanie niepasujących obrazków. Podsumowując Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki z najmłodszej grupy wykonały smaczne misie, które mogły zjeść. Każdy otrzymał odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia

Dzieci z grupy Gwiazdki rozpoczęły Dzień Pluszowego Misia od opowiedzenia o swoich ulubionych pluszakach. Poznały historie obchodzonego święta oraz poszerzyły wiedzę o niedźwiedziach. Dla Dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne i matematyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, czytanie bajek o misiach, składanie misia z części oraz zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzień ten był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.

Odkrywcy przyniosły swoje ulubione misie,  o których chętnie opowiadały. PRZEDSZKOLAKI obejrzały film który opowiadał historie pluszowego misia, poznały różne gatunki niedźwiedzi oraz wysłuchały kilka ciekawostek z ich życia. Następnie odpowiadali na pytania z quizu dotyczące niedźwiedzi. Dzieci grając w grę „wylecz misia” dowiedziały się jak należy dbać o swoje pluszaki, ćwicząc również dodawanie. W dniu pluszowego misia dzieci z zerówki rozpoczęły projekt Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Od tego dnia każde dziecko będzie po kolei zabierało do domu dzienniczek czytelniczy w którym wykona ilustracje do przeczytanej misiowi książki.