Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, bardzo lubiany przez dzieci.

17.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się piracki bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki, biedronki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Indianina …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W balu uczestniczyły dzieci z 3 grup przedszkolnych. Karnawałowa zabawa została zorganizowana na sali gimnastycznej, która tego dnia zamieniła się w morze oraz piracką wyspę pełną zwierząt. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.  Podczas balu, prowadzonego przez panie Piratki, wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych  przebojów. Radości przedszkolaków nie było końca. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.

 

W trakcie balu został rozstrzygnięty również konkurs na najciekawszą maskę karnawałową. Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

W kategorii 3-4 latki wygrała Laura Zbucka, II miejsce otrzymał Fabian Radzikowski, a 3 miejsce otrzymała Julia Radzikowska.

W kategorii 5 -6 latki I miejsce otrzymała Łucja Wierzejska, II miejsce Julia Czerska, a 3 miejsce Ola Skultecka.

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok.