Nasze nowe konstrukcje

Na ostatnich zajęciach z robotyki dzieci z grupy Odkrywców dowiedziały się, że na każdą budowę żurawie są specjalnie stawiane na miejscu , a gdy nie są już potrzebne należy je zdemontować. Ich roboty również tak jak prawdziwe, potrafiły podnieść ciężary na odpowiednią wysokość, jak również się obracały. Dzieci samodzielnie je programowały wybierając szybkość obrotów, czas pracy oraz dźwięk jaki ich robot wydawał przy pracy. Każdy mógł również zbudować własne przedmioty które żuraw miał przetransportować.

Grupa Gwiazdek z trenerem tego dnia pracowała nad budowa tamy na rzece. Na początku dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się co to jest tama, jakie są rodzaje i dlaczego się je buduje. Omówiły wady i zalety budowania tamy, np. tama zatrzymuje śmieci, które rzeka przenosi, tama zamyka się kiedy jest zagrożenie powodzią i dzięki temu więcej wody nie wpływa. Minusem tej budowli jest fakt, że ryby które pływają w rzece nie mogą przepłynąć dalej i inne drapieżniki mogą je szybciej złapać. Przedszkolaki bardzo szybko poradziły sobie z budową tamy i statku. Następnie na kartkach narysowały rzekę, po której ich pojazd miał się poruszać, zaprogramowały urządzenie i mogły testować. Radość dzieci była ogromna, wszyscy byli bardzo szczęśliwi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.