Dni adaptacyjne Gwiazdek

W grupie Gwiazdki dni adaptacyjne odbyły się 31 sierpnia oraz 1 września. Pierwszego dnia dzieci wraz z Rodzicem/opiekunem zapoznały się ze swoją przyszłą Panią oraz spotkały się z rówieśnikami. W sprzyjających warunkach, dzieci poznały swoją nową salę, dowiedziały się gdzie jest toaleta, a także bawiły się i uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Nauczyciela. Tego dnia Gwiazdki bawiły się w kącikach tematycznych nowymi zabawkami,  a na zakończenie spotkania zrobiły wspólnie z Rodzicem/opiekunem pracę plastyczną „kolorowe kredki”.

Drugiego dnia adaptacji dzieci zostały w przedszkolu już same – bez rodziców. Po wspólnych zabawach swobodnych w kąciakach tematycznych, dzieci zjadły pyszne śniadanie. Następnie ćwiczyły motorykę małą podczas zabaw z ciastoliną. Przedszkolaki wycinały kształty z foremek, ugniatały, rozgniatały i na nowo formowały masę.  Doskonaliły także umiejętność wycinania nożyczkami, utrwalały kolory oraz kształty, a także dopasowywały wycięte figury do wzoru. Gwiazdki brały także udział w zabawach ruchowych, a następnie wyszły na plac zabaw, aby się integrować i świetnie bawić.

Teraz z radością, pełni energii rozpoczynamy nowy rok przedszkolny!