Wizyta Amy w przedszkolu

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia z dogoterapii po wakacyjnej przerwie. Do Kosnoludków przyjechała pani Monika razem ze swoim czworonożnym przyjacielem – Amy. Dla najmłodszej grupy – Obłoczków to było pierwsze spotkanie z pieskiem. Wszystkie grupy przedszkolne swoje zajęcia rozpoczęły od nakarmienia Amy. Dzieci miały za zadanie dopasować takie same obrazki do siebie oraz wyszukiwały par wśród rozłożonych obrazków np. legowisko i piesek. Następnie dzieci za pomocą sensorycznych piłek masowały swojego czworonożnego przyjaciela. Grupa Gwiazdek spacerowała z pieskiem po sali, Obłoczki wykonywały sztuczki razem z pieskiem, a najstarsze grupy  ozdabiały smycz pieska klamerkami. Na koniec jak zawsze przedszkolaki pokonały sensoryczny tor przeszkód, mogły pożegnać się z pieskiem i otrzymały stempelek. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe z wizyty pieska, czekają z niecierpliwością na kolejne zajęcia.

OBŁOCZKI

GWIAZDKI