Wycieczka do Kozłówki

11 października 2023r. uczniowie klasy VI i VII wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do zespołu pałacowo-parkowego, którego centralne miejsce zajmuje nieco odrestaurowane  Muzeum – Pałac Zamojskich w Kozłówce.

Już na samym wejściu mogliśmy podziwiać ogród, od którego wręcz nie można było oderwać oczu.

Idealnie skoszona trawa, kolorowe kwiaty, dumnie stojące, wiekowe drzewa i  to co zdumiało nas najbardziej ,

szlachetnie  kroczące pawie, które dodawały temu miejscu  uroku.

Na terenie muzeum mieliśmy okazję zwiedzieć  kaplicę; powozownie, gdzie oglądaliśmy piękne XIX i XX wieczne powozy konne,

zabytkowe uprzęże konne i siodła; plac zabaw i ogromny park z pomnikami przyrody takimi jak: dąb „Ordynat” czy wiąz „Aleksander”.

Ostatnim i za razem najbardziej zapierającym dech miejscem było Muzeum Zamojskich.

Podziwialiśmy przepiękne XIX wieczne, barokowe meble, marmurową podłogę, zachowane dwa szklane serwisy po rodzinie Zamojskich,

adamaszkowe i aksamitne haftowane lambrekiny

oraz  obrazy w zdobionych, złotych ramach przedstawiające członków rodziny Bielińskich i Zamojskich.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem po brzegu jeziora Firlej. Niektórzy nawet zamoczyli nogi…