Dzień Rodziny

Rodzina to „najważniejsza, podstawowa grupa społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo”.

Dnia 29.05.2024r. uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Rodziny. Uroczystość odbyła się w plenerze ,,Amonit – Leśnym Zespole Rekreacyjno-Edukacyjnym” w Klimkach. Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych dzieci.

Następnie w ramach programu ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” dzieci wspólnie z rodzicami poznali jeden z elementów udzielania pierwszej pomocy. Po krótkiej pogadance przeszliśmy do ćwiczeń, podczas których układaliśmy poszkodowanego w pozycji bocznej. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, z uśmiechem i pełnym zaangażowaniem.

Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice nie kryli wzruszenia.

Następnie wszyscy wspólnie ruszyli do leśnego placu na niesamowite atrakcje. Spacerowali leśną ścieżką edukacyjną, budowali szałasy oraz korzystali z placu zabaw. Największą radość jaką sprawili dzieciom rodzice była ich obecność w tak ważnym dla nich dniu.

Na zakończenie tego pięknego dnia zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla.

Wszystkim rodzicom i ich pociechom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby ten wspólny czas trwał jak najdłużej.