Świat dinozaurów

26 lutego 2021 r. wszystkie grupy przedszkolne świętowały Dzień Dinozaura. W tym dniu rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, dzieci dowiedziały się kim jest paleontolog, wykopywali oraz rozłupywali z bryły lodu szkielety dinozaurów. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki.  Młodsze przedszkolaki odciskały w masie solnej ślady dinozaurów, oglądały zdjęcia ogromnych stworów w okularach 3D, a największą atrakcją okazał się dinozaur – robot.  W zabawach matematycznych dzieci układały dinozaury względem siebie,przeliczały je i układały pod względem wielkości. W zabawach ruchowo – naśladowczych wszyscy zamieniali się w dinozaury. Dzieci z każdej grupy wykonały świetne prace plastyczne i techniczne, a na koniec wszyscy zrobili sobie zdjęcie na pamiątkę z Branchozaurem 🙂 To był ciekawy i pełen wrażeń dzień!