Dogoterapia

Po wakacyjnej przerwie w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii.

Grupa Gwiazdki oraz Obłoczki poznała mowę ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Podczas zajęć każde dziecko przełamało swój lęk i chętnie bawiło się z Ami. Dzieci z tych grup miały możliwość nakarmienia psa wyczesania go.

Przedszkolaki z grupy Odkrywcy samodzielnie wydawali komendy Ami np. obrót, siad, piątka, podskok, żółwik, leż. Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni pies w społeczeństwie (pies policyjny, przewodnik, ratownik).

Na koniec zajęć każdy mógł przejść ścieżka sensoryczna i pożegnać się z Ami. Wizyta Ami w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był niezapomnianym wydarzeniem.