Ulubione zajęcia przedszkolaków

Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekują zawsze piątku, bo wiedzą, że tego dnia odbywają się zajęcie z robotyki.                   Tak też było  8 października.

Grupa Gwiazdki poznała siłę tarcia. Zbudowała robota – traktor z przyczepą która dała radę pociągnąć 3 opony. Dzieci samodzielnie zbudowały i zaprogramowały swojego robota. Poznały dziś nowe klocki funkcyjne za pomocą których robot rozpoczął pracę od wyświetlenia cyfr 3, 2, 1. Czyli odliczania do startu. Na koniec dzieci mogły wypróbować swoje roboty. Ależ się działo!

Grupa Odkrywców została postawiona przez trenera przed trudnym wyzwaniem zbudowania Robo Ręki. Była to jak do tej pory zdecydowanie najdłuższa praca ponieważ potrzebowali do jej wykonania około 100 klocków Lego oraz 2 silników i 1 czujnika. Za pomocą Robo Ręki dzieci dowiedziały się w jaki sposób działają wszystkie roboty których zadaniem jest coś złapać i przenieść. Oczywiście nie zabrakło czasu na zabawę robotami, które łapały wszystko nawet nosy 🙂