Nowe konstrukcje z LEGO

W piątek, 19 listopada odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Grupa Gwiazdek za pomocą konstrukcji LEGO stworzyła modele przeobrażenia żaby, od kijanki do formy dorosłej. Dzieci określały cechy charakterystyczne organizmu w każdej postaci. Następnie zaprogramowały swoje żaby, aby mogły się poruszać.

Grupa Odkrywców miała za zadanie zbudowanie samochodu osobowego. Zadanie wymagało od przedszkolaków dużo cierpliwości. Oczywiście poradzili sobie rewelacyjnie. Następnie wspólnie z paniami utrwalali nazwy klocków funkcyjnych, które będą potrzebne do zaprogramowania auta. Po stworzeniu programu, wszystkie dzieci mogły przetestować swoje pojazdy i sprawdzić z jaką prędkością się poruszają. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne zajęcia.